Legfontosabb tudnivalók szülinapi buli szervezéséhez

A karácsony mellett talán a saját születésnapi buli az, amit egy gyermek legjobban vár. Ilyenkor nemcsak a gyermek, hanem a szülő is izgatott. Ezért sokan inkább külsőst kérnek fel, hogy szervezze meg a gyermek szülinapi buliját, pedig némi tervezéssel és készülődéssel egy igazán élménydús, zökkenőmentes bulit lehet szervezni.

Így indulj neki a szervezésnek

Kiket hívjunk meg?

Kérdezd meg az ünnepeltet, hogy ő kiket látna szívesen a bulijában. Persze ilyenkor könnyen meg tud szaladni a lista, ezért érdemes átbeszélni vele, hogy mi a maximum létszám. Ez egyrészt azért jó, mert a gyerekekre azért oda is kell figyelni és minél nagyobb a létszám, ez annál nehezebb, másrészt ha túl sok a gyerek könnyen káoszba tud fordulni a buli. Egészséges létszám mellett viszont az ünnepeltnek is mindenkire lesz ideje, mindenkivel tud kicsit játszani.

Mikor legyen a buli?

Mivel gyerekekről van szó, ezért igazodni kell az esetleges iskolai vagy éppen ovis programokhoz. Válassz olyan időpontot, amikor sokan ráérnek. Általában 3-4 óra elegendő szokott lenni egy szülinapi bulihoz. Ha túl hosszúra nyúlik a mulatság, akkor a végére elfáradnak a gyerekek és olyankor bújik elő belőlük a kisördög. 

Ha kerti partit tervezel érdemes ránézni az időjárás előrejelzésre. Sem a hőség, sem az eső nem szerencsés, így érdemes a buli előtti napokban visszajelezni, hogy időjárás függvényében meglesz-e tartva a buli, vagy inkább pótnapot jelöltök ki.

Tematikus partihoz, tematikus dekoráció

A gyerekek nagyon szeretik a tematikus bulikat. A fiúknál a kalózos, a szuperhősös, lego tematikájú bulik a népszerűek, a lányoknál pedig a hercegnős, lovas, vagy éppen a Barbie-s partik a nagy kedvencek.

A tematikus partik általában megadják az irányt, hogy milyen legyen a dekoráció. Egy biztos: egy valamire való buliról nem hiányozhatnak a lufik. A lufi nemcsak a dekor része lehet, hanem akár a különféle feladatoknál is jól jön. Ajándékként is szívesen visznek haza lufit a gyerekek.

Készíthetsz saját papírdekorációkat, mint például girlandok, pomponok vagy papírvirágok. Ezeket akár a gyerekekkel közösen is készíthetitek, így közös programnak is ideális.

Készülj fix programokkal, de hagyj szabad játékot is!

Gyerekeknek szervezett bulikon érdemes valamilyen fix programmal készülni. Ezek adnak némi keretet a partinak és nem fullad őrült rohangászásba a buli. De azért ne vidd túlzásba, legyen szabadidő is, amikor a gyerekek feltalálják magukat:

  • Gyöngyfűzés: Kreatív foglalkozásként készítsetek együtt színes karkötőket gyöngyökből és fonalakból. Az elkészült alkotásokat aztán a gyerekek emlékbe haza is vihetik.
  • Festés és rajzolás: Rendezzetek festő vagy rajzversenyt, ahol a gyerekek szabadon alkothatnak. Biztosítsd a szükséges eszközöket, például festékeket, ecseteket, ceruzákat és rajzlapokat. Kerti partinál akár krétával hatalmas aszfaltrajzokat is lehet készíteni. 
  • Kincskeresés: Szervezz egy izgalmas kincskereső játékot, ahol a gyerekek különböző feladatokat oldanak meg, hogy megtalálják az elrejtett kincset. Ez a játék nemcsak szórakoztató, de csapatmunkára is ösztönöz.
  • Székfoglaló: A klasszikus székfoglaló játék mindig nagy sikert arat. Állítsd körbe a székeket, és indíts el zenét. Amikor a zene megáll, mindenki keres egy szabad széket. Akinek nem jut szék, kiesik, és így folytatódik a játék, míg csak egy győztes marad.

Milyen ételekkel italokkal érdemes készülni?

Ha csupán néhány órás bulit tervezel, akkor elég nassolnivalóval készülni, de ha hosszabbra nyúlik a parti, vagy beleesik például az ebédidő, akkor ebédnek valóval is számolj. Bár a születésnapi bulik általában a süteményekről és édességekről szólnak, érdemes néhány egészséges nassolnivalót is kitenni. Készíthetsz például mártogatóst zöldségekkel vagy éppen gyümölcsökből saslikot.

A szülinapok egyik fénypontja a torta. Ha elég ügyes vagy, te magad is készíthetsz tortát, de ha távol áll tőled a cukrászkodás, akkor bízd inkább profira és rendelj egyet. A gyerekek nagyon szeretik a tematikus, csili-vili tortákat, amiről lehet lopkodni a fincsi dekorációkat. 

Amiről nem szabad megfeledkezni, az az ételintolerancia. A meghívás során mindenképpen kérdezz rá, hogy bárkinek van-e valamilyen ételallergiája. Ha akad ilyen gyermek, akkor mindenképpen készülj neki megfelelő étellel.

Amire még érdemes figyelni

A „kevesebb néha több” itt is érvényes. Ne vállaljuk túl magunkat a szervezéssel, a lényeg, hogy a gyerekek jól érezzék magukat. Nem kell minden percüket lekötni, a fix programok mellett hagyj időt a szabad játékra is. 

Kérj segítséget a többi szülőtől, barátoktól a buli lebonyolításában, hogy ne te legyél az egyetlen, aki felügyeli a gyerekeket. Mindig legyen valaki, aki vigyáz rájuk, odafigyel, hogy lehetőleg ne legyenek balesetek.

Hasonló tartalmak

Mikor kezdjen úszni a gyerek?

Mikor kezdjen úszni a gyerek?

Itt a szeptember, indulnak az úszótanfolyamok, kezdődik az iskolai úszás. Sok szülőben felmerülhet, érdemes-e most beíratni a gyereket valahová,...

Otthoni mozgás óvodásokkal

Otthoni mozgás óvodásokkal

A jelenlegi, korlátok közé szorított mindennapokban különösen fontos a gyerekek mozgásigényének figyelembe vétele és a megfelelő lehetőségek...

Hogyan kerékpározz a gyermekeddel?

Hogyan kerékpározz a gyermekeddel?

Gyermeked már elég nagy ahhoz, hogy egyedül, pótkerék nélkül kerékpározzon? Itt az idő, hogy megtanítsd neki, hogyan kell közlekedni a kerékpárral....